Przedzial cenowy Od Do

Hale produkcyjne i magazynowe z bud. biurowym

Pruchna, Polska
Wywoławcza:2 909 250 PLNOszacowanie3 879 000 PLN
Szymon Tomaszewski
Szymon Tomaszewski
505987770
Inne ogłoszenia

Opis

NA SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚĆ GRUNTOWA ZABUDOWANA HALAMI PRODUKCYJNO-MAGAZYNOWAMI ORAZ BUDYNKIEM BIUROWO-SOCJALNYM

Nieruchomość będąca przedmiotem sprzedaży to kompleks użytkowy tworzący zakład produkcyjny do którego prowadzi dojazd od drogi publicznej w miejscowości Pruchna, w województwie cieszyńskim, w gminie Strumień. W najbliższym sąsiedztwie zabudowa przemysłowa, tereny rolne oraz zadrzewione, w dalszej odległości zabudowa mieszkalna.

 

KOMPLEKS CZTERECH DZIAŁEK:

 

Łączna powierzchnia: 1.73 ha

Dojazd: drogą wewnętrzną o nawierzchni asfaltowej, kostki brukowej, miejscowo z płyt betonowych

Ogrodzenie: pełne, dwie bramy wjazdowe

Media: energia elektryczna, sieć gazowa, wodociągowa, kanalizacja sanitarna, sieć teletechniczna

Parkingi: asfaltowe, z kostki brukowej i płyt betonowych

Przeznaczenie zgodne z MPZP: obiekty produkcyjne, składy, bazy, magazyny i usługi

 

ZABUDOWANIA:

 

1). Budynek składający się z dwóch hal produkcyjno – magazynowych o pow. użytkowej 1698 m2, połączonych łącznikiem z dobudowaną wiatą o konstrukcji stalowej. Jedna hala konstrukcji żelbetonowej i stalowej, druga – konstrukcji stalowej.

Sposób użytkowania: hale produkcyjne, pomieszczenia magazynowe, pomieszczenia socjalne, laboratorium, kotłownia

Rok budowy: 1998, po remoncie przeprowadzonym w latach 2008-2010, podczas remontu wykonano nowe ściany i dach z płyt warstwowych, naświetlenie z poliwęglanu. W latach 2015-2016 wykonano nowe posadzki betonowe, zbrojone z posypką kwarcową.

 

2). Budynek biurowo – socjalny o pow. użytkowej 441.50 m2, wolnostojący, dwukondygnacyjny, częściowo podpiwniczony. W konstrukcji murowanej i żelbetonowej.

Sposób użytkowania: biurowo – socjalny

Rok budowy: 1980, w latach 2012-214 rozbudowa i nadbudowa obiektu

 

3). Stacja transformatorowa o pow. zabudowy 25 m2

 

Więcej szczegółowych informacji udzielamy telefonicznie lub e-mailowo.

 

Suma oszacowania wynosi 3 879 000,00 zł , zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 2 909 250,00 zł

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 497 900,00 zł.

Przewidywany termin licytacji: 2021 rok – zapytaj o termin

– – – – –

Pouczenie:

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację . Rękojmię można uiścić także na konto komornika.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Ogłoszenie na zlecenie wierzyciela.

Szczegóły

 • Icon
  Numer KW
  Na zapytanie
 • Icon
  Użytkowa
  2140 m²
 • Icon
  Powierzchnia
  17260 m2

Dodatkowe informacje

 • Zwolniona z VAT: Tak
 • Forma własności: Pełna własność
 • Teren ogrodzony: Tak
 • Linie produkcyjne: Nie

Adres

 • Adres: gmina Strumień
 • Miasto: Pruchna, Strumień
 • Województwo śląskie
 • Okolice: Cieszyn, Drogomyśl, Jastrzębie-Zdrój, Skoczów, Zebrzydowice
 • Kraj: Polska

Plany nieruchomości

 • Plan zagospodarowania terenu

Plan zagospodarowania terenu

Cena:

Kompleks użytkowy o pow. działki 1.73 ha, tworzący zakład produkcyjny do którego prowadzi dojazd od drogi publicznej. Teren ogrodzony, dwie bramy wjazdowe. Przeznaczenie podstawowe terenu: obiekty produkcyjne, składy, bazy, magazyny, usługi. Przeznaczenie dopuszczalne: infrastruktura techniczna, zieleń izolacyjna, urządzona, ciągi piesze, drogi wewnętrzne, parkingi. Pow. zabudowy budynków - maksymalnie 40% pow. działki, maksymalna wysokość budynków - 12m, minimalny udział terenu biologicznie czynnego - 20 % pow. działki.

 • Icon
  Powierzchnia:

Skontaktuj się z agentem

Szymon Tomaszewski

Skontaktuj się z agentem

 • Szymon Tomaszewski
 • 505987770
Inne ogłoszenia

Wyślij zapytanie